mrkev_titulni (2)

mrkev_logoZeleniny je mnoho. Zdravé a výživné, plné vitaminů a organismu prospěšných prvků. Ale jedině Mrkev z vás na skalách udělá ty nejlepší borce! Teda nemyslím, že byste se měli začít cpát karotkou, díky čemuž budete skákat po skále jak kamzíci. Mluvíme teď o trochu jiné „zelenině“. O malé české firmě Mrkev, která vyrabí oblečení na míru (nejen) pro lezce. Vždyť v prvé řadě u toho musíte dobře vypadat, no ne? :-)

Na kreativní partu lidí, která se ukrývá pod značkou Mrkvev, jsem přišel teprve nedávno, před letní sezónou. A stačilo přečíst jen pár řádků o jejich filozofii a hned mi bylo jasné, že je dost blízká individuálnímu přístupu k zákazníkům jako v naší horoškole. Výborné spojení, napadlo mě hned. A od té doby neberu na skály nic jiného než Mrkví kalhoty.

Nebudu jmenovat modely, které konkrétně používám. Ono by to vlastně ani úplně nešlo. V Mrkvi je totiž každý kousek originál ušitý na míru vašim představám. Stačí vybrat z několika střihových typů kalhoty, kraťasů. tříčtvrťáků nebo pro dámy šatů a sukní a poslat své proporce. K tomu si samozřejmě vyberte barvu, ve které myslíte že budete na skalách středem pozornosti a celek vyšperkujte nějakou stylovou nášivkou. Jo a to celé za velmi rozumné peníze. Na to, že budete mít originální ruční kousek made in ČR dobrý ne?

mrkev_suknemrkev_kalhotymrkev_trictvrtaky

 

Jaké bylo testování

Osobně jsem za letošní léto vyzkoušel dlouhé kalhoty TM/1, které jsem si nechal ušít ze strečové modré džinoviny a také tříčtvrťáky LM/1. Ty jsem si ale nechal ušít trochu kratší pod kolena, nemám rád když mám kalhoty až do půli lýtek. Látka bavlna s elastanem.

Když balíček Mrkví došel, při první ozkoušení jsem se dost lekl: „To bych se snad vlezl i do jedné nohavice.“ První vyprání to vyřešilo. Kalhoty si sedly a od té doby sedí naprosto luxusně. Jako by byly ušity na míru… A ony vlastně byly :-)

mrkev_satymrkev_topmrkev_kalhoty_damske

 

Na skály i na ferraty

Mám hrozně rád ten lezecký styl, který na skály zavedly firmy Chillaz, Prana nebo E9. A Mrkev ho originálně aplikovala na český trh. Je super když rifle můžete vzít na skály, potom oprášit od maglajzu a klidně vyrazit do města. Stylové a přitom perfektně funkční. Strečový materiál vás naprosto neomezuje při jakémkoliv lezeckém pohybu a navíc je poměrně dost odolný. Vůči hrubé žule, ostrému vápenci i drsnému písku. Ani po intenzivním letním používáním nenajdu známky opotřebení.

Většinu letní sezóny však trávím s klienty především na via ferratách. Ale i tam chci vypadat dobře. Na celodenní vysokohorské túry typu Via delle Bocchette sice nechávám Mrkve v údolí. Přece jen do velkých hor už upřednostním jiný materiál a Mrkvě si  schovám pro chvíle pozdější relaxace v kavárně. Ale na pohodové via ferraty v Solné komoře nebo Hohe Wandu jsou první volbou. Jedny kalhoty na celý víkend – pohodlné na cestu autem, příjmené na cestu ke skalám, na lezení špičkové a stylové na posezení před horskou chatou.

mrkev_cepice

 

Tak se pořádně poměřte a nechte si vyrobit oblečky podle svých představ. V Mrkvi vám vyjdou maximálně vstříc a na skalách pak jen stěží potkáte svého dvojníka. Jo a mají i super čepice na zimu 😉