kavaCaj (3 of 4)

…a nemusíte s sebou vláčet ani elektrický kávovar ani čajový set. Příprava je mnohem jednodušší, v batohu o tom ani nevíte a o prožitek z výborné chutí rozhodně nepřijdete. Poprvé jsem o tom slyšel loni v létě, v zimě pak vyzkoušel na vlastní kůži a tohle léto už pravidelně připravuji čaje a kávy Growers cup klientům na našich kurzech.

kavaCaj (3 of 4)
foto © Tomáš Hudolin

 

O co se jedná?

Coffeebrewer od Growers Cup je v podstatě něco mezi překapávačem a French Pressem. Uvnitř papírového, polyetylénem potaženého sáčku, o něco málo menší velikosti než je papír A5 a tloušťky ani ne 1 cm, se nachází „kapsa“, respektive filtr s 26 gramy kvalitní mleté kávy.

kavaCaj (2 of 4)
foto © Tomáš Hudolin

Příprava samotné kávy je tak naprosto jednoduchá a rychlá kdekoliv v přírodě. Pouze si uvaříte horkou vodu (bez té to samozřejmě nejde), kterou nalijete do balení Coffeebrewer a necháte filtrovat 5 – 8 minut. Podle toho jak chcete kávu silnou. Takže žádná hnědá polívka ala rozpustná káva ani klasický český turek se zrníčky mezi zuby. Prostě chutná filtrovaná káva, navíc s jasným původem, který je vždy uveden na obalu a můžete se tak s tím, co pijete, dokonale seznámit.

My jsme měli na kurzech zatím možnost vyzkoušet kávu od pěstitelů z Brazílie a Hondurasu. Brazil je silnější a také trochu výraznější, takže uspokojí i zaryté „turkaře“. Honduras je zase o něco slabší, takže ideální volba s cukrem a mlékem pro „nescafaře“. Jedinou nevýhodou celého balení je snad jen to, že je po zalití vodou na manipulaci dost horké. Proto, pokud se zrovna nechystáte na týdenní přechod rumunských hor, kde šetříte prostorem i váhou, doporučuji použít originální konvičku / držák s madlem pro snazší nalévání, kterou výrobce taktéž dodává.

 

kavaCaj (1 of 4)
foto © Tomáš Hudolin

Teabrewer je založen na podobném principu jako jeho kávový bráška s tím, že zde dochází k louhování poctivého zeleného, černého nebo červeného čaje. Už když „konvičku“ Teabrewer rozbalíte, tak se na vlastní oči i nos můžete přesvědčit, že se nejedná o žádnou nasekanou drť neznámého původu, ale o opravdový čaj. U mě například na plné čáře vítězí zelený čaj s příměsí máty, po ránu ideální volba na nastartování organismu na horská dobrodružství. A velkou výhodou je, že Teabrewer můžete zalít až 3x a čaj si pořád zachová vynikající chuť. Takže šetří i vaši peněženku.

 

Kde nakoupit?

Ještě by se slušelo říci, kde vlastně tuhle outdoorovou vychytávku seženete. Určitě v každé kvalitní outdoorové prodejně a zcela jistě pak tam, kde vědí, co je to dobrá káva a rádi si ji vychutnají třeba i při bivaku ve stěně. Growers Cup totiž zabere asi tolik místa, jako poznámkový blok a váha je naprosto zanedbatelnou hodnotou.

 

Na kurzech Summit Leader si vždy zakládám na nějaké přidané hodnotě, která dokáže našim zákazníků hory o to více zpříjemnit. Takže jsem čaje a kávy Growers cup letos nakoupil na zkoušku, na dobrý základ u snídaně nebo příjemné večerní posezení v kempu s tím, že se uvidí, jaký budou mít u lidí úspěch. A dopadlo to tak, že po ránu nestačím vařit vodu a zalévat konvičky Takže za mě velká spokojenost a myslím si, že i spokojenost na straně našich klientů.

kavaCaj (4 of 4)
foto © Tomáš Hudolin

 

hudolin_cerny_maly-lepsiKrásné ilustrativní fotky ke článku pořídil náš dvorní fotograf Tomáš Hudolin na via ferratovém kurzu v rakouském Eisenerzu. Díky Tome!