chimpanzee (3)

Budou to už skoro dva roky, kdy jsem se poprvé zakousnul do tyčinky s opicí ve znaku a pěknými malůvkami na obale. „Celkem slušná müsli tyčinka,“ řekl jsem si tehdy. Jenže od té doby si s sebou na hory neberu téměř nic jiného. A taky už za tu dobu vím, že to není jen obyčejná müsli tyčinka. Chimpazee je něco jiného! Možná, že i životní styl.

chimpanzee (3)

V čem je tahle „opičárna“ o tolik jiná než ostatní tyčinky? A mám na mysli tyčinky energetické, čímž je Chimpanzee prvořadě . Tak hlavně se jedná o čistě přírodní produkt bez konzervantů a další chemie. To se v dnešní době, kdy se každý snaží stlačit výrobní náklady na minimum, rozhodně cení. Nerad bych se teď dotknul konkurenčních produktů, ale co vidíte když rozbalíte jinou energetickou tyčinku? Většinou neidentifikovatelnou hmotu a případně minimální datum spotřeby někdy v další dekádě. Když se zahledíte na Chimpanzee, tak poznáte jeho silnou stránku…

 

…že víte, co jíte!

Osobně je pro mě velmi příjemné, když už na první pohled a první skousnutí poznám, že tyčinka, kterou držím v ruce, neviděla všechny ty meruňky, datle, rozinky a ořechy uvedené na obalu tak akorát, když kolem nich projela na vedlejším pásu ve fabrice. Skutečnost, že v tyčince Chimpanzee všechny tyto a mnohé další suroviny, jako třeba ovesné vločky, skutečně vidím a cítím z ní činí něco na našem trhu ne úplně běžného, spíše ojedinělého. Chimpanzee opravdu výjimečné je a to, proč troškařit, v celosvětovém měřítku. Jedním dechem můžeme ak také hrdě dodat výjimečné a ryze české.

chimpanzee (2)

Vs. tatranky, horalky, margotky,…

Chimpanzee je díky komplexnímu mixu rychlých a pomalých sacharidů doma hlavně při takových těch „pohodovějších“ aktivitách jako horská turistika, lezení po skalách, skitouring nebo lyžování. Alespoň při těchto aktivitách, které jsou hlavní náplní naší horoškoly, bylo podrobeno dlouhodobému testování. Jasně, na místě jsou námitky ve stylu, že na takové výkony vám postačí obyčejná tatranka, kterých máte za cenu Chimpanzee skoro čtyřikrát tolik. Ale přemýšleli jste taky nad tím, kolik energie stojí organismus pouhé zpracování takové tatranky? A že ona energie potom může chybět při samotné aktivitě?

Sám jsem ze sebe udělal takové testovací zvířátko a zkoušel, jak na mě co zafunguje. A dopadlo to vždycky tak, že po sušenkách, tatrankách nebo salámu s chlebem vždycky přišel útlum, kdy bych nejraději zalehl někam pod balvan a dal si dvacet. Chimpanzee mě naopak vždycky nakoplo a ještě zahnalo pocit hladu při náročné aktivitě. Na druhou stranu extrému, energetický gel, ten sice taky pořádně nakopne, ale pocit hladu zůstává. Navíc je to příšerná slaďárna a chemie, kterou musíte zapít alespoň půllitrem vody. Takže šlo o to, najít rovnováhu mezi dvěma póly. A v Chimpanzee ji našli!

chimpanzee (5)

 

Možná už trochu závislost

Když jsem na horách dnes a denně, mám už zajetý osvědčený model, jehož je Chimpanzee nedílnou součástí. Ráno je základem vydatná snídaně, většinou ovesná kaše s müsli. Dvě tyčinky Chimpanzee šoupnu do batohu na svačinu přes den, k tomu na občasné zakousnutí přidám třeba pár kousků sušeného masa nebo ovoce. Na tomhle pak v pohodě vydržím až do večeře. Na přísun energie touhle formou jsem si opravdu hodně zvykl a když musím místo Chimpanzee brát obyčejné müsli tyčinky a tatranky, cítím že to není ono. Že by už vznikla závislost? Anebo lidské tělo jednoduše pozná, co opravdu potřebuje?

 

A co když mrzne?

Dobrá otázka. Spousta tyčinek má totiž problém s nízkými teplotami a v zimě jsou téměř nekonzumovatelné. Prostě zamrznou na šutr a to byste si pak zuby mohli vylámat… Jedním z mála, co odolává mrazům jsou horalky a tatranky, které jsou hodně tukové a klasický český perník. A díky Bohu také Chimpanzee, ze které tak můžete přírodní sílu nasávat v jakémkoliv ročním období :-)

chimpanzee (4)

 

Hlavní plusy Chimpanzee
  • čistě přírodní produkty z opravdu kvalitních surovin
  • velký výběr z široké škály produktů a mnoha příchutí
  • jedná se o ryze český produkt, který už má dobré jméno po celé Evropě
  • Chimpanzee nezapomíná ani na nejmenší – speciální tyčinky pro děti
  • v zimě tyčinky nezmrznou a dají se v pohodě konzumovat i při větších mrazech
Hlavní mínusy Chimpanzee
  • snad jen cena, ale za kvalitu se platí, takže 39 Kč za kus je naprosto pochopitelných
Sortiment

V článku se stále zmiňuji jen o tyčinkách. Ale za dobu, kterou jsem s Chimpanzee strávil, se nabídka neuvěřitelně rozrostla a nečítá už pouze přírodní energii v klasických tyčinkách. Na trhu jsou i nápoje v prášku, ovesná kaše, kterou můžete připravit velmi rychle ve studené i teplé vodě, tyčinky pro děti a nově také unikátní proteinová tyčinka. Vše přírodní bez umělých přísad, mnohdy také splňující drsná kritéria jako Vegan, RAW a bez lepku.

chimpanzee (6)


Zaujala vás filozofie Chimpanzee? Dostali jste chuť to vyzkoušet a nevíte kde produkty zakoupit? Navštivte oficiální web a zjistěte více: chimpanzeebar.com